Giyotin Kesim

Giyotin makas kesim olarak adlandırılan ya da diğer adıyla akbant kesim olarak bilinen, genelde zor kesilen metallerin kesimi için tercih edilen işleme verilen addır. Çalışma şekli, tasarımı ve kullanımı bakımından, günlük yaşamda tercih edilen makaslara oldukça benzemektedir. Giyotin makas, çift bıçaklıdır.

Giyotin makaslar çift bıçaklı olduğu için, daha etkilidir. Bu bıçaklar hareketli ve sabit olacak şekilde ayrılır. Alttaki bıçak sabit dururken; üstteki bıçak hareket eder. Kesim yapan alt ve üst bıçaklar arasında bir boşluk vardır. Bu boşluk, kesilecek olan metal özelliğine göre değişir. Bundan dolayı çift taraflı olarak bilinir.

Giyotin Kesim Nasıl Yapılır?

Daha önceden el kullanılarak yapılan giyotin kesimler; günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, bilgisayar sistemi ile yapılmaya başlamıştır. Giyotin kesim aslında bir tezgâh olarak düşünülebilir. Giyotin makas kesim, metallerin sisteme veri olarak girilmesi ile gerçekleştirilir.

Metalin nasıl bir kalınlıkta ve ne biçimde kesileceği, bilgisayar sayım yönetimine koyulur. Giyotin makasların kesim oranı, bu sebeple çok fazla değişiklik gösterir. Gösterilen değişiklikten dolayı; üretim ebatları da değişir. Üretimin böyle bir sistem içerisinde yapılması, standartlık getirir. Bu şekilde hiç; hata olmadan seri olarak kesim işlemi yapılır.

Giyotin Makas Kullanımı

Sert metal ve saç gibi malzemelerin kesilmesinde tercih edilen giyotin kesim sayesinde hata olmadan ve seri bir biçimde ürün elde etmek mümkün olduğundan sektörel olarak zaman tasarrufu sağlar ve maliyet açısından da avantajlıdır.

Hata payı olan bazı kesimlerde ürünün boşa gitmesi mümkünken, standart ve seri şekilde gerçekleştirilen kesimler de hata payının olması oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu durum maliyet olarak fayda sağlar ve bu da firmanın finansal olarak yükselmesi için önemlidir.

Giyotin Makas Kullanılan Sektörler

Giyotin kesim birçok sektörde kullanılır. Bu sektörlerden biri inşaat sektörüdür. Makine sektörü mobilya sektörü ve ya beyaz eşya gibi farklı alanlarda bu tür makasların kullanılması iş yükünü azaltır ve sektörel olarak katkı sağlar. Otomotiv sektörü ya da, havacılık sektörü tarzı geniş bir alana sahip olan giyotin makaslar metal türü her malzemenin standart bir şekilde kesilmesi esnasında kolaylık sağlayan bir uygulama şeklidir.

Giyotin makas çift bıçaklı bir sistem olduğu için, çift taraflı olarak da bilinen bir uygulamadır. Giyotin kesim normal makaslara olan benzer özellikleri ile dikkat çeker ve hareket halinde olan, iki makas arasına koyulmuş olan malzemenin kesilmesi ile yapılır.

Basit bir kurulum özelliği olan giyotin makas çoğu sektör için, vazgeçilmez bir üründür ve işleri Pratik hâle getiren bir etkiye sahiptir. Genellikle inşaatlarda tercih edilmesine rağmen bunun dışındaki çoğu sektörde de kullanılan bir uygulama olan giyotin kesim daha çok çok katlı binaların yapımında kullanılır. Bu konuda hizmet almak isterseniz, firmamızı tercih edebilirsiniz.

BAZILARI KUSURSUZDUR

Erko Metal ile çalışmanın elbette birçok sebebi var. Bu kusursuz ve ayrıcalıklı dünyaya katılmanızı heyecanla bekliyoruz,

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Kaliteli Üretim Prensibi

  Zamanında yapılan iş hem müşteriyi hemde bizi mutlu eder bu yüzden Erko Metal olarak buna önem veriyoruz.

 • Destek Hattı

  Kesim öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  En uygun size özel fiyat, indirim ve kampanyalar erkometal.com'da.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK