Konteyner Kapısı

Konteyner Kapısı

Konteyner alırken ya da yaptırırken birçok noktaya dikkat edilmektedir ve gereken standartları taşıması minimum düzeyde beklenmektedir. Konteynerde dikkat edilen önemli hususlardan biri de konteyner kapısıdır. Konteyner kapı menteşesi, kilidi, contası, fitili dikkate alınmalıdır. Bu şekilde her türlü hava koşuluna karşı tam anlamı ile direnç sağlanmış olacaktır.

Konteyner Kapısı Sacı Özellikleri

Konteyner kapısı imal sürecinde kullanılan metal sacın özellikleri, konteyner üreticilerinin belki de en çok dikkat ettiği konular arasında yer almaktadır. Genelde karbon çelik sac ve galvaniz saclar kullanılmaktadır. Galvaniz sacdan üretilmiş olan konteyner kapıları kullanım açısından daha ideal ve çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

Galvaniz sac ile yapılan konteyner kapıları korozyona ve paslanmaya karşı son derece dirençlidirler.

Konteyner kapılarında kullanılan sacın çok kalın olması ya da ince olması kullanım açısından problem oluşturabilmektedir. Bu neden ile ideal kalınlıkta ve kullanılan kapıya uygun ara elemanlar ile kapı montajı gerçekleştirilmelidir. 0,5 ila 1,5 milimetre arasında ki kalınlıklara sahip olan kapı savları idealdir.

Kanat Dolgu Malzemesi

Konteyner kapısı kanat dolgu malzemesi, kapının kullanılacağı bölgenin iklim özellikleri dikkate alınarak kullanılmalıdır. Bu alanda en çok kullanılan dolgu malzemeleri EPS ve taş yünüdür. Hafif ve ekonomik olması vesilesi ile ESP çok daha fazla bir şekilde tercih edilmektedir. Ancak zorlu iklim şartlarına sahip olan bölgelerde dolgu malzemesinin kullanılması çok daha iyi olacaktır.

Konteyner Kapısı Menteşe Özellikleri

Konteynerlerde genellikle iki ya da üç menteşeli kapılar kullanılmaktadır. Menteşe sayısını belirlenmesinde kapı sacı ve kanat ağırlığı son derece önemlidir. Ağır kanatlara sahip olan kapılarda menteşe sayısı artırılmalı ve kaliteli menteşe kullanılmalıdır. Kapıların hafif ya da ağır olması her zaman iyi sonuçlar vermemektedir. Kapının kullanıldığı yere, bölgeye ve iklime göre imal edilip montajının gerçekleştirilmesi son derece sağlıklı olacaktır. Ayrıca kapı kanadında kullanılacak olan dolgu malzemeleri de aynı ölçüde değerlendirilerek uygulanması da son derece önemlidir.

Çift Yönlü Kullanım

Konteynerin kullanım alanı kapı açılış yönünün ne olacağını etkilemektedir. Konteyner kapı imal sürecinde bu bilgiye göre açılış yönünü ayarlarlar. İsteyen bireyler için çift yönlü kapı sistemi de konteynere uygulanabilmektedir. Konteyner kapısı kasası, en az kapı kanadı kadar önemlidir. Sağlam ve esnemeyen kapı kasaları tercih edilmelidir. Kapı kasaları boyalı sacdan imal edilir ve kullanılan contalar ile tam anlamı ile sızdırmazlık sağlanmaktadır. Kapı kasası darbelere ve çizilmelere karşı son derece dayanıklıdır.​

Presleme ve Paketleme

Konteyner kapıları üretiminde farklı presleme yöntemleri kullanılabilmektedir. Bunlar; Sıcak ve soğuk presleme yöntemidir. En doğru zamanda ve en uygun yapıştırma teknolojileri kullanılarak tam olarak sağlam ve uzun ömürlü kapılar elde etmek mümkündür. Sizde konteyner kapısı hakkında bilgi almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

BAZILARI KUSURSUZDUR

Erko Metal ile çalışmanın elbette birçok sebebi var. Bu kusursuz ve ayrıcalıklı dünyaya katılmanızı heyecanla bekliyoruz,

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Kaliteli Üretim Prensibi

  Zamanında yapılan iş hem müşteriyi hemde bizi mutlu eder bu yüzden Erko Metal olarak buna önem veriyoruz.

 • Destek Hattı

  Kesim öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  En uygun size özel fiyat, indirim ve kampanyalar erkometal.com'da.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK