Abkant Büküm

Abkant büküm metal ve saç olan hammaddeleri bükerek, istenilen forma sokabilen sac şekillendirmek için kullanılan imalat ekipmanlarına verilen isimdir. Abkant büküm iki kalıbın arasında basılarak şekillendirilir ve müşterilerin isteğine göre tercih edilen kalıplar kullanılarak yapılır. Bu yüzden, kalıplar değişkenlik gösterebilir ve bu da büyüklük ve küçüklüğü etkiler. Genel olarak büyük ölçülere sahip olan bu ekipmanları, deneyimi olmayan kişilerin kullanması tehlikeli olabilir ve kullanan kişinin çok dikkatli bir şekilde kullanımı çok önemlidir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayarların makineler üzerinde olan etkisi de hızla artmaktadır. İşlenecek olan bilgiler ilk olarak akbant büküm kontrol paneline oradan da cihaza aktarılır. Uygulanan bu bilgilerle cihaz ekranında bir görsel çıkar, bu görsel de ürünün son halini görmek mümkündür. Abkant büküm birçok avantaja sahiptir.

Abkant Bükümün Avantajları Nelerdir?

Abkant bükümün avantajları şunlardır;

 • Abkant Büküm sayesinde birçok bükümün arka arkaya üretilebilmesi sağlanır.
 • Ekipmanın ayarları manuel ve otomatik bir şekilde ayarlanabilir.
 • Büküm hızı isteğe bağlı olarak ayarlanır.
 • Nasıl ölçüler isteniyorsa, o şekilde panele girilebilir.
 • Zor çalışma şartlarına uygun olan bir sistemdir.
 • Kaliteli, çabuk ve pratik bir şekilde yapılabilir.

Abkant Büküm Kullanım Alanları

Abkant büküm kullanım alanı geniş olan bir uygulama yöntemidir. Genellikle mobilya sektörü, uçak parçaları, makina üretimi, gemicilik ve otomotiv sektörü, asansör yapımı, yedek parça, reklamcılık ve mimarlık sektörü gibi birçok alan da abkant büküm ile yapılmış olan ürünler tercih edilir. Kullanım alanı çok geniştir, birçok sektörde ihtiyaç duyulan bir ürün olduğu için de üretimi çok fazla yapılır. Bu konuda hizmet almak isterseniz, firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Malzemelere müşterinin istediği gibi şekiller verilirken kullanılan teknolojik bilgisayar sistemi sayesinde, milimetrik hesaplar çok kolay bir şekilde yapılabilir. Bu makinalar sayesinde kusursuz bir kesim gerçekleştirmek mümkündür.. Birçok farklı malzemeden oluşan makineler, çeşitli modeller ve büyüklük ya da ağırlıkta olabilir. Parça sayısı çoktur. Bu parçalar; Alt ve üst kalıp, hidrolik eksen parçası ve kontrol paneli olarak adlandırılan parçalardan ortaya çıkmıştır. Bu parçalar abkant büküm makinasının aba parçalarıdır. Üst kalıplar erkek, alt kalıplar dişi olan olarak adlandırılır ve metalin şekillendirilmesini için çok önemlidir.

Abkant Büküm Fiyatları

Profesyonel kişiler tarafından kullanımı tavsiye edilen Abkant makinesi, teknik olarak da üst düzey bilgi gerektiren bir cihazdır. Uzman kişiler tarafından kullanılmaması gibi bir durumda tehlikeli bir olay ortaya çıkabilir, bu yüzden çok dikkatli olmak gerekir.. Metal ve saç malzemelerin, kesim ve bükümü için makinede yer alan kalıplar kullanılır. Bu kalıplar sayesinde istenilen şekiller çok kolay bir şekilde verilir ve çok güzel kalıplar ortaya çıkar. Abkant büküm fiyatları hizmet aldığınız firmaya göre değişiklik gösterir. Bu konuda detaylı bilgi için, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

BAZILARI KUSURSUZDUR

Erko Metal ile çalışmanın elbette birçok sebebi var. Bu kusursuz ve ayrıcalıklı dünyaya katılmanızı heyecanla bekliyoruz,

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Kaliteli Üretim Prensibi

  Zamanında yapılan iş hem müşteriyi hemde bizi mutlu eder bu yüzden Erko Metal olarak buna önem veriyoruz.

 • Destek Hattı

  Kesim öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  En uygun size özel fiyat, indirim ve kampanyalar erkometal.com'da.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK