Konteyner Duvar Sacı

Konteyner Duvar Sacı

Konteyner yapımında kullanılan profiller ve saclar farklı özelliklerde olabilmektedir. Konteyner duvarlarında kullanılan trapez sac oldukça avantajlı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Trapez sac oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan ve ana malzemesi alüminyum olan trapez sac çatılarda olduğu kadar duvarlarda da kullanılan yapısal bir elemandır.

Oldukça yüksek dayanıklılığa sahip ve her türlü şarta karşı dirençlidir. Bu neden ile oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir. Boyalı olarak ya da boyasız olarak da kullanılabilmektedir. Uygulanacak olan alana göre ya da tercihe göre 10 milimetre ile 200 milimetre arasında değişen kalınlıklara sahip olabilmektedir. Konteyner duvar sacı olarak da kullanılan trapez sac kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra oldukça da ekonomiktir.

Trapez Sac Kullanım Alanları

Trapez sac oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başlıca kullanım alanları şu şekildedir.

 • Avm’lerin duvarlarında kullanılmaktadır.
 • Sanayi kuruluşlarında kullanılır.
 • Askeri yapılarda kullanılmaktadır.
 • Çiftlik evleri ve bağ evlerinde kullanılmaktadır.
 • Spor salonlarında kullanılmaktadır.
 • Sosyal tesislerde kullanılmaktadır.
 • Konteyner duvarlarında kullanılmaktadır.

Tüm bu yapıların yanında duvar yapımında dış cephede kullanılmaktadır. Yangın riski göz önünde bulundurulduğunda duvarlarda çift kat olarak da uygulanabilir.

Trapez Sac Avantajları

Konteyner duvar sacı olarak da kullanılan trapez sac, oldukça iyi bir yalıtım malzemesidir. Son derece yüksek ısı tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca trapez sac ses yalıtımı noktasında da yüksek performans sunmaktadır. Konteyner duvarında kullanılan trapez sac yalıtımlı ya da yalıtımsız olarak da üretilebilmektedir. Konteyner duvarında kullanılan sacın oldukça esnek bir yapıya sahip olması, onu olumsuz hava şartlarında dahi oldukça dayanıklı kılmaktadır.

Yangına karşı koruma sağlayan konteyner duvar sacı kalınlığı, genişliği, rengi, hammaddesi ve boyası ürünün hazırlanma sürecinde etkilidir. Değişik kalınlık ve formlarda üretilebilen konteyner duvar saçları boyalı ya da boyasız olarak satışa sunulmaktadır. Isı yalıtımı olmadan monte edilecek olan saclar olduğu gibi konteyner iskeletine monte edilmektedir. Isı yalıtımı istenmesi halinde iki adet sac arasına gerekli olan yalıtım malzemesi yerleştirilerek uygulama gerçekleştirilmektedir.

Sandviç Panel Özellikleri

İki metal arasında poliüretan ya da taş yünü dolgu malzemesinden oluşan kompozit malzemedir. Yapılarda çatı, duvar, iç bölme ve soğuk hava depolarında yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Hızlı montaj imkanı sağlamaktadır. Yüksek yalıtım da sunmaktadır. Sandviç panelde dolgu malzemesinin yoğunluğu, kullanılan sacın kalınlığı ve metal yüzeyin formu, panelden verim alınabilmesi açısından son derece önemlidir.

Konteyner duvarlarının yapımında da kullanılan sandviç paneller ısı yalıtımı, ses yalıtımı sağlamakta ve yangına ve her türlü hava şartına karşı da son derece dayanıklıdır. Konteyner duvarlarında kullanılan sandviç panel ve trapez sac çeşitlerinin ikisi de galvaniz sacın işlenmesi ile elde edilmiştir. Galvaniz sac; farklı üretim teknikleri kullanılarak elde edilmiş olan yassı çelik ürünüdür. Paslanmaya ve korozyona karşı sac çinko ile kaplanmıştır. Firmamızdan konteyner duvar saçı ürünü hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

BAZILARI KUSURSUZDUR

Erko Metal ile çalışmanın elbette birçok sebebi var. Bu kusursuz ve ayrıcalıklı dünyaya katılmanızı heyecanla bekliyoruz,

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Kaliteli Üretim Prensibi

  Zamanında yapılan iş hem müşteriyi hemde bizi mutlu eder bu yüzden Erko Metal olarak buna önem veriyoruz.

 • Destek Hattı

  Kesim öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  En uygun size özel fiyat, indirim ve kampanyalar erkometal.com'da.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK